A három aranyszabály, melyek elengedhetetlenek a csendes imához.

„A belső és a külső ekkor összeolvad. E tekintet révén szívünket betölti mindaz, ami van, ismét egységbe kerülünk a roppant mindenséggel…”

Az igazi meditáció lényege pont az, hogy nem kell elérni semmit. A tudatot ebben a fókuszált állapotában belepihentetjük a kapcsolatba, mely a közvetítő és a tudat között van.

A konszideráció gyakorlata figyelmünket egy területre irányítja, tudati fókuszt alakít ki, így a gyakorlattal hosszútávon gondolati összeszedettség alakítható ki.

A meditatív ima alapja a megfelelő, stabil testtartás, melyben sokáig lehet mozdulatlanul időzni, de nem annyira kényelmes, hogy könnyen elaludjunk. Az alábbiakban pontokba szedve leírjuk, mire kell figyelni a kezdetekkor, hogy lehet elsajátítani a helyes tartást. Ezután egy rövid fejezetet teszünk közzé Jean-Yves Leloup munkájából, mely a szemlélődő imáról szól.

A meditatív ima az eredeti kereszténységen belüli imaforma. A közhiedelemmel ellentétben az ima nem csak szóbeli lehet, és nem csak kérhetünk vele. Az imának több formája van, az itt olvasható bejegyzésekben ki is fogunk térni ezekre, centrumba állítva a meditatív imát.